بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج به مناسبت 13 آبان

سیزدهم آبان ماه نماد بینش ظلم ستیزانه با استکبار

بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج به مناسبت ۱۳ آبان

بسم الله الرحمن الرحیم

 

«جهان باید بداند که ایران راه خود را پیدا کرده‌است و تا قطع منافع آمریکاى جهان‏خوار، این دشمن کینه‏توز مستضعفین جهان، با آن مبارزه‏اى آشتى‏ ناپذیر دارد. حوادث ایران نه تنها ما را براى لحظه‏اى عقب نخواهد نشاند، که ملت ما را در نابودى منافع آن مصمم‏تر خواهد کرد.»

امام خمینی (ره)

 

سیزدهم آبان ماه یادآور اقدام دانشجویانی است که با در هم شکستن لانه جاسوسی، هیمنه پوشالی این شیطان بزرگ را بر باد دادند. این روز نماد بینش ظلم ستیزانه در دیدگاه دانشجویان است. همان طالبان علمی که پا در رکاب آرمان‌های این انقلاب دارند، جبهه‌های مختلف مبارزه با طاغوت را تجربه کرده و با دستاوردهای عظیم خود، بر هم زننده معادلات ابرقدرت‌ها بوده‌اند.

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل بر خود لازم می‌داند تا در این روز بار دیگر مواضع صریح و قاطع خود را اعلام نماید.

 

۱. آمریکا که رهبر کبیر انقلاب اسلامی آن را شیطان بزرگ خطاب می‌کند، فی‌الواقع نماد یک طاغوت بزرگ در زمانه فعلی است و مبارزه با آن مصداق عینی مبارزه با حاکمیت طاغوتی‌ست که سودای حکومت بر تمامیت جهان خاکی را در سر می‌پروراند. از این رو مجموعه دانشجویان مستقل تبری جستن از آمریکا را در راستای ضدیت با اصلیت خاک این کشور و مردمش بیان نمی‌کند؛ بلکه این تبری را در راستای سیاست‌های ظالمانه خارجی و داخلی این کشور که همان مصداق برائت از طاغوت است اعلام می‌کند.

 

۲. با توجه به سپری شدن یک هفته از حادثه تروریستی حرم مطهر احمد ابن موسی شاهچراغ(ع) در شیراز، یادآوری این نکته را لازم می‌دانیم که بنا بر گفته‌های مقامات بلند پایه آمریکا، این کشور بنیانگذار اکثریت گروهک‌های تروریستی در خاورمیانه است و هر جنایتی که توسط این گروهک‌ها انجام گیرد رابطه مستقیم با سیاست‌های ظالمانه و منفعت طلبانه آمریکا خواهد داشت. مجموعه ما به صراحت اعلام می‌دارد که دست‌های خون آلود آمریکا را در حادثه تروریستی شیراز دخیل می‌داند و از نهادها و مسئولین ذی‌ربط این مطالبه را دارد که علاوه بر انتقام از عوامل مستقیم این حادثه، برخورد شدید نسبت به بانیان ریشه‌ای این گونه اتفاقات را در دستور کار خود مدون نمایند.

 

۳. هرکجا سخنی از جنایت‌های آمریکا به میان آورده شود، قطعا ترور سردار قاسم سلیمانی جنایتی است که قلب ایران و ایرانی را متألم خواهد کرد و همواره وعده انتقام سخت را در یادها  طنین انداز خواهد کرد. اعتقاد راسخ انجمن اسلامی دانشجویان مستقل بر آن است که همانند جمله ” کمتر از سه ماه دیگر اعلام پایان داعش و حکومت داعش در این کره خاکی خواهد بود” را دیری نپاید که از زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهیم شنید. لیکن این بار حامل پیام  اتمام سیطره ظالمانه آمریکا خواهد بود.

 

۴. بعد از  تصرف لانه جاسوسی توسط دانشجویان، سیاست شیطان بزرگ بر آن شد تا لانه‌های جاسوسی متعدد خود را برای بار دیگر دایر نماید. ولیکن این بار محل تشکیل لانه‌ها، قلب و مغز دانشجویانی بود که مکررا هیمنه پوشالی استکبار جهانی را در هم می‌شکستند. حال قشر دانشجو در نبردی پیچیده تر به سر می‌برد و رسالتی سنگین‌تر از قبل را بر شانه‌های خود احساس خواهد کرد. به همین جهت قاطعانه اعلام می‌کنیم که ما دانشجویان، لانه‌های جاسوسی را یک به یک به تسخیر خود در خواهیم آورد و در این مسیر مجاهدت، حتی ابایی در دادن جان نداریم.

 

۵. ایران اسلامی با مشکلاتی روبه رو است که بانی برخی را می‌توان سیاست‌های ظالمانه آمریکا دانست. باعث تأسف است که برخی از مسئولین این نظام اسلامی تمامی مشکلات کشور را متأثر از استکبار جهانی می‌دانند و مقصر بسیاری از چالش‌هایی که منشأ درونی عامل اصلی ایجاد آن‌ها می‌باشد را با کلمه کلیدی آمریکا و تحریم جلوه می‌دهند. انجمن اسلامی دانشجویان مستقل ضمن اعلام انزجار از این گونه تفکرات و دیدگاه‌ها، همواره رفع این گونه مشکلات را در دستورکار مطالبات صریح و متقن خود قرار خواهد داد.

 

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج

۱۳ آبان ماه ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *